Özel güvenlik Görevlileri Hangi İşlerde Ne Kadar Maaş Alır?

 Günümüzde farklı meslekler değer kazarak gözde hale gelmektedir. Eskiden gözde olan bazı meslekler değer kaybı yaşarken bazı meslekler ile ilgili değer yükselmesi yaşanmaktadır. Bu değer kazanan mesleklerden birkaç tanesi de özel güvenlik görevlileri ile ilgili mesleklerdir. İnsanların güvenlik ile ilgili beklenti ve istekleri arttıkça özel güvenlik meslekleri değer kazanmaktadır. Hastaneler, alışveriş merkezleri, kamu binaları ve benzeri kalabalık alanlar için özel güvenlik görevlileri önemli bir görev üstlenmektedir.

Devamını oku: Özel güvenlik Görevlileri Hangi İşlerde Ne Kadar Maaş Alır 2017

Banka ve Hastanelerde Özel Güvenlik Görevlisi Nasıl Olunur?

 Günümüzde kurumlar hem yasal düzenlemeler nedeniyle hem de güvenlik gereksinimlerini karşılamak için özel güvenlik görevlisi alımı gerçekleştirmektedir. Bu kurumların başında bankacılık sektörü ile hastaneler bulunmaktadır. Her iki kurumun bir binası için bir adet olmak üzere binanın büyüklüğüne bağlı olarak birden fazla güvenlik görevlisi alınabilmektedir. Hem bankalar hem de hastaneler için güvenlik görevlileri günümüzde olmazsa olmaz çalışanlardandır. Güvenlik görevlileri günümüzde taşeron firmalar tarafından karşılanmaktadır.

Devamını oku: Banka ve Hastanelerde Özel Güvenlik Görevlisi Nasıl Olunur?

Özel Güvenlik Görevlilerinin Yetkileri 2017

 Özel güvenlik yetkileri son dönemlerde oldukça sık bir şekilde gündemimize gelen bir konu olarak dikkatleri üzerine çekmektedir. Bu doğrultuda özel güvenlik sektörünün yetkilerinin bazı mevzuatlarla düzenlendiği söylenilebilmektedir. Bu mevzuatların listesini sıralayacak olursak;

Devamını oku: Özel Güvenlik Görevlilerinin Yetkileri 2017

Yeni Özel Güvenlik Kimlik Kartı Nasıl Alınır?

 Özel güvenlik görevi yalnızca mevzuatla belirlenen şartlara uygun kişilerin yapabileceği bir meslektir. Özel güvenlik görevlilerinin görev yapabilmesi için onaylı bir kimlik kartına ihtiyaçları bulunmaktadır.

Devamını oku: Yeni Özel Güvenlik Kimlik Kartı Nasıl Alınır?

Özel Güvenlik Kimlik Kartı Kaç Günde Çıkar?

 Özel güvenlik kimlik kartı çıkma süresi başvuru zamanına göre değişim göstermektedir. Kart yenilemek isteyenler için ek başvuru süresi de tanınmaktadır. Özel güvenlik kimlik kartı çıkma süreleri makalede verilmiştir. Kartlar PTT tarafından posta ile gönderilir.

Devamını oku: Özel Güvenlik Kimlik Kartı Kaç Günde Çıkar?

 Yakın Koruma "Bodyguard" Nedir, Nasıl Olunur, Kaç Para Maaş alır?

Güvenlik ihtiyacı herkes tarafından önem verilen bir ihtiyaç olarak görülmektedir. Güven ve güvenlik ihtiyacı özellikle huzurlu bir yaşantı için olmazsa olmaz olarak görülmektedir. Bunun içinde hem belli alanlarda hem de yaşam alanlarında koruma görevleri yerine getirilmektedir. Özel güvenlik görevlileri ağırlıklı olarak kalabalık toplulukların olduğu kamu binaları, hastaneler, alışveriş merkezleri gibi alanlarda koruma görevi yerine getirmektedir. Bunların yanı sıra büyük şirketler ve benzeri kuruluşlarda bina ve çalışma alanlarını özel güvenliklere emanet etmektedir. Yakın korumalarda özel güvenlik hizmetlerinin farklı bir versiyonudur. Yakın koruma hizmetleri kişiye özel olarak uygulanan güvenlik sistemleridir. Yakın korumalar sürekli olarak çalışabileceği gibi belli dönemler ve işler bazında da çalışabilmektedir.

Devamını oku: Yakın Koruma "Bodyguard" Nedir, Nasıl Olunur, Kaç Para Maaş alır?

Özel Güvenlik Olmak İçin Boy, Kilo ve Yaş Şartı Nedir?

 Özel Güvenlik İçin Uyulması Beklenen Boy Kilo Yaş Sınırı var mı?

 Özel Güvenlik görevlisi olmak isteyenlerin akıllarına ilk gelen şeyler arasında hiç şüphesiz boy, kilo ve yaş sınırı var mı? Özel Güvenlikçi olmak için boy, kilo ve yaş sınırı nedir? sizler için makalemizde açıkladık...

Devamını oku: Özel Güvenlik Olmak İçin Boy, Kilo ve Yaş Şartı Nedir?

Özel Güvenlikte Temel Eğitim Kapsamı Konuları ve Süreleri

 Özel güvenlik ders konuları nelerdir? Ayrıntılı ders konuları ve süreleri, kaç saat ders anlatılıyor? Özel Güvenlikte hangi ders kaç saat sürüyor, konuları anlatılmaktadır.

Devamını oku: Özel Güvenlik Ders Konuları Ve Saatleri 2017

Özel Güvenlik Görevlisi Olmak Olmak İçin Yapılması Gerekenler

 Son birkaç yılda güvenlik alanındaki ihtiyacın artmasından dolayı istihdam edilen güvenlik personeli sayısı hızla artarken bu durum istihdam açığının kapanması adına bir süredir daha devam edeceğe benziyor. Özel güvenlik hizmetinin bulundurulması gereken her türlü işletme, belediyeye ait parklar, şahsa ait açık mekanlar, mesire yerleri, sahiller, siteler, alışveriş merkezleri, sanayi bölgeleri, havalimanları ve büyük iş merkezleri gibi yerlerde özel güvenlik ihtiyacını karşılamak üzere buralarda çalışmak isteyen kişilerin belirli bir yolu takip ederek öncelikle özel güvenlik belgesini alması gerekiyor.

Devamını oku: Özel Güvenlik Görevlisi Olmak Olmak İçin Yapılması Gerekenler

Özel Güvenlik Görevlisi Nedir Ve Ne İş Yapar?

Güvenliğin sağlanması ve bunun için güvenlik koşullarının elde edilmesi amacı ile personel çalıştırılması; şirketler, kurumlar, eğitim kurumları, toplu konutlar, bankalar, özel mülkler, iş merkezleri, alışveriş merkezleri, açık alanlar, şantiyeler, plajlar, hastaneler, fabrikalar, siteler, havaalanları, otogarlar, garlar ve işletmeler gibi birçok yerde giriş ve çıkışlarda rastlanan bir durumdur. Bu görevin gerçekleştirilmesi için çalıştırılan personellere özel güvenlik görevlisi adı verilmektedir.

Devamını oku: Özel Güvenlik Görevlisi Nedir, Nasıl Olunur ve Ne İş Yapar?

Özel Güvenlik Sınavını Kazananların Yapması Gerekenler 2018

 Özel güvenlik sınavına girdikten sonra silahlı yada silahsız özel güvenlik sınavını kazanan özel güvenlik adaylarının yapması gerekenleri adım adım açıklayacağız. 

 Özel güvenlik sınavı içerik olarak oldukça kapsamı geniş bir alana hitap ettiği için planlı ve düzenli bir çalışma yapmak bu sınavı kazanmanın ön koşulu olarak karşımıza çıkmaktadır. Ayrıca özel güvenlik sınavını kazandıktan sonra da yapılması gerekli olan bazı ön koşullar bulunmaktadır.

Devamını oku: Özel Güvenlik Sınavını Kazananların Yapması Gerekenler 2018

Güvenlik Şirketleri İstanbul

Özel hizmet veren, güvenlik şirketleri insanların sadece sertifika alabilmesi için gerekli olan kurum ya da kuruluşlar olarak bilinmemelidir. Bu tür firmaların çalışma sistemleri güvenlik yetiştirme, eğitime ve daha sonrasında da belirli görevlerde kullanmak olmaktadır.

Devamını oku: Güvenlik Şirketleri İstanbul

 Güvenlik Şirketleri Avrupa Yakası

  İstanbul avrupa yakasındaki en güvenilir-büyük- güvenlik şirketlerini sizler için araştırdır. Ev yada iş yerleri için güvenlik şirketi arayanlar yada güvenilir özel güvenlik şirketlerinde iş arayan avrupa yakası sakinleri bu yazımızı mutlaka okusunlar.

Devamını oku: Güvenlik Şirketleri Avrupa Yakası 2017

 Güvenlik Alarm Sistemleri

 Bu yazımızda güvenlik alarm sistemleri, ev güvenlik sistemleri, iş yeri alarm sistemleri, güvenlik hizmetleri ve güvenlik kamera sistemleri üzerinde ayrıntılı analiz ve açıklama yapmaya çalıştık.

Devamını oku: Güvenlik Alarm Sistemleri 2017

2018 Güvenlik Cihazları

 Öncelikle güvenlik cihazlarının ve bu cihazların oluşturmakta olduğu sistemleri insanların iyi bilmesi gerekmektedir. Çünkü herhangi bir konu hakkında bilgi sahibi olmadan yorum yapamaz ya da fikir üretemezsiniz. Güvenlik denince akla elbette ki ilk önce insanın kendi can güvenliği gelmektedir. Can güvenliğinden sonra da mal ve maddi yönden olan varlıkların güvenliği gelir ki bu konuda hem fikir olduğumuz kabul edilebilir bir gerçek olmaktadır.

Devamını oku: Güvenlik Cihazları 2018

  Güvenlik Güçleri

  Bizlere güvenlik güçleri denildiği zaman aklımıza komandolar, özel harekat polisleri, askerlerimiz Özel Güvenlik ve polisler gelebiliyor.

Devamını oku: Güvenlik Güçleri 2017