Güvenlik Soruşturması Hakkında Herşey 2017

Güvenlik soruşturması insanların adli sicil kayıtlarının olup olmadığını bulabilmek amacıyla da yapılmaktadır. Ülkemizde gün geçtikçe daha fazla artmakta olan hırsızlık olayları nedeniyle bu soruşturmalar hız kazanmıştır.

 Hırsızlık olaylarının artması insanları da ayrıca korkutuyor ve endişelendiriyor olmaktadır. Öyle ki bundan dolayı yeni iş yerleri açan insanlara esnaflar tarafından en büyük nasihat güvenlik kamerası taktırmaları olmaktadır. Çünkü her insanın evini, iş yerlerini veya güvende tutmak istedikleri özel eşyalarını koruması gerekmektedir.

> Özel Güvenlik Nedir?

  Bu tür yerlerin daima korunması ve güvende tutabilmesi için belki de insanların aklına gelen ilk şey bir güvenlik görevlisi olmaktadır. Lakin bunun yerine sürekli para ödemekten kaçınıp tek seferde bir güvenlik yatırımı yapmak sizlere çok daha iyi bir fırsat sağlayacaktır.

  Örneğin bir güvenlik görevlisine ortalama en az her ay bir asgari ücret tutarı ödemek zorunda kalabilirsiniz. Fakat bu güvenlik sistemleri için olan yatırım ile karşılaştırıldığında çok daha fazla maddiyat anlamına gelmektedir. Bunun için size önerilen en büyük tavsiye güvenlik kamerası ile iş yerlerinizin ya da evlerinizin güvenliğini sağlamak olmaktadır.

  Bu durum özel güvenlik için ödeyeceğiniz paradan çok daha az olacaktır. Özel güvenlik kameraları sayesinde siz evde olmadan da iş yerlerinizi ve evlerinizi sürekli kontrol altında tutabilirsiniz. Bu güvenlik sistemleri için birbirlerinden farklı olan kameralar üretilmektedir. Elbette ki hepsinin bir tek amacı bulunmaktadır. Oda güvende tutulmak istenen yerleri veya eşyaları gözetlemek ve bilgileri sizlere aktarmaktır.

  Açıkçası bu durum hem sizin için hemde değer verdiğiniz eşyalar ya da iş yeri ve evleriniz için çok daha iyi bir seçenek olmaktadır. Çünkü güvenlik sistemleri sayesinde herhangi bir hırsızlık ya da başka sorunlar yaşayacak olursanız şüpheli şahısları bulma imkanınız çok daha fazla olmaktadır.

  Şöyle düşünün ki iş yerinize bir hırsız giriyor ve iş yerinizde özel güvenlik görevlisi bulunduğu için güvenlik kameralarına veya başka herhangi bir güvenlik sistemine ihtiyaç duymadığınız için iş yerinizde bulun durmuyorsunuz. Öyle ki artık hırsızlar dahi kendini profesyonel olarak geliştirmiş olmaktadır ki bu durum emniyet güçleri tarafından dahi kabul edilmiştir. İki kişi gelebilir ve kalabalık olan mağaza da rahatlıkla alacaklarının parasını ödemeden alabilir yani hırsızlık yapabilir.

  Peki bunun farkına varabilecek misiniz? Ya da güvenlik görevlisi olarak bulundurduğunuz kişi o kadar insan arasından bu kişileri görebilecek mi? Biz söyleyelim elbette ki hayır. Bu örnek sizlere verilecek en basit fakat bir o kadar da konunun önemini vurgulayan bir örnek olmaktadır. Bundan dolayı da emniyet güçleri tarafından önerilen güvenlik sistemleri olarak alarm sistemleri ve kamera görüntüleme sistemleri olmaktadır.

Çünkü kameralı güvenlik sistemleri sayesinde hırsızları görüntülemek ve gerekli suç duyurusunda bulunmak sizin için çok daha kolay olmaktadır. Bu sistemler sayesinde güvenlik güçlerinin de işleri daha kolay hale gelmektedir.

Örneğin bir suç duyurusunda bulunduğunuz zaman emniyet müdürlüğünde sizlere kamera sisteminizin ya da alarm sisteminizin olup olmadığı sorulur. Eğer iş yerleriniz ya da evleriniz bu sistemler dahilin de korunuyor olursa sizden kamera kayıtları istenir. Daha sonra kamera kayıtlarından şüpheli şahıslar bulunur ve hakkında güvenlik soruşturması başlatılır. Başlatılan güvenlik soruşturması ile ilgili şahısların bulunması daha kolay olmaktadır.

  Çünkü güvenlik soruşturmaları sayesinde şüpheli olarak aranan şahısların önceden adli kayıtları ve suçları bulunuyor ise otomatikman bu şahıslar hakkında bilgiler bulunmaktadır. İşte bu ve buna benzer durumlardan dolayı özellikle hırsızlık olayında ki güvenlik soruşturmalarında kamera sistemlerinin ya da alarm sistemlerinin etkisi çok büyük olmaktadır. Örneğin evinize bir alarm sistemi kurdurabilir ve bu alarm sisteminin kodlarını güvenlik güçleri ile paylaşabilirsiniz.

  Ola ki bir tatile gittiniz ve evinize hırsız girdi. İşte bu durumda alarm sistemleri sayesinde güvenlik güçleri derhal harekete geçerek işlem uygulayabilir. Hırsızlar kaçmış ise kayıtlardan yola çıkarak güvenlik soruşturması başlatabilir.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1