Güvenlik Sistemleri ve Hizmetleri 2018

   Özel güvenlik hizmetleri ve özel güvenlik kamera sistemleri, evinizde veya iş yerinde görüntülü gözetim sistemi olarak kapalı veya açık devre olarak çalışarak hayatınızı ve malınızı koruma altına alır, olası bir tehlike durumunda ise özel güvenlik birimleri devreye girerek olayı anında müdahale eder.

Günümüzde Güvenlik Sistemleri

  Günümüzde ise güvenlik hizmetleri ticari ortamlarda hızla artmakta, bunun yanında mesken ve toplu konutlarda yoğun olarak tercih edilmektedir, bunun yanı sıra konser, sergi, özel koruma gibi sayamadığımız alanlarda da hizmet vermektedir. Güvenlik hizmetlerinin ilk sıralamasında Güvenlik kamera sistemleri gelmektedir.

  Güvenlik kamera sistemleri 

  Güvenlik kamera sistemleri aynı zamanda çalışan ya da müşteri gibi mağazaya giren kişilerin hırsızlık eylemleri kaydeder. Bu yüzden suç caydırıcı olarak da büyük önem taşırlar. Güvenlik sistemleri neden kullanılır? sorusunun en iyi cevabı ise, özellikle evlerde bebek ve bakıcı takibi için kullanılabilmesidir. İş yerleri, sitelerde ve apartmanlarda güvenlik ve personel denetimi için de kullanılmaktadır. Olası hırsızlıklarda, şiddet ve kötüye kullanma olaylarında iyi seçilmiş ürünler ile alınan kamera sistemi görüntüleri aynı zamanda delil niteliği de taşımaktadır.

  Güvenlik kamera sistemleri ile kolaylıkla internet üzerinden android işletim sistemli cep telefonları ile dünyanın her yerinden rahatlıkla online olarak izleyebilirsiniz. Güvenlik kamera sistemleri ile kontrol altına almak istediğiniz tüm alanları tek ekranda bölümlere ayırarak izleyebilirsiniz. Güvenlik kamera sistemlerinin kablolaması konusunda işyerleri ve fabrikalarda minimum görüntü kirliliği yaratacak şekilde hesaplanarak ona göre çözüm üretilir.

  Ev kamera sistemleri 

 Ev kamera sistemlerinde ise kablolamaların minimum olması için bütün ihtimaller düşünülüp o şekilde kurulumu yapılmaktadır.

  Bu hususta ev kamera sisteminin taşıdığı önem düşünüldüğünde bebek ve bakıcı güvenliğinin sağlaması açısından kablolama gözardı edilebilir. Bakıcı ve bebek güvenlik kamera sistemlerinde en önemli nokta ise ev sistemine özel olarak dvr ve kamera kayıt cihazının seçilmesidir. Doğru seçilemeyen güvenlik kamera sistemleri sonrasında sistemi kullanmanızı imkansız kıldığı gibi yavaş bir internet aktarımı, çok sık bağlantı kesilmesi gibi sorunlar ile karşılaşmanıza neden olacaktır.

 {MIDDLE_ADSENSE}

  Güvenlik Hizmetlerini Neden Tercih Etmeliyiz?

  Eviniz veya iş yeriniz, siz olmadığınız zaman yeterince güvenli mi? İçeride ya da dışarıda olun, yaşadığınız, çalıştığınız yerlerin güvenliğini sağlamak tabi ki mümkün. Peki, bunu nasıl yapacaksınız?

  Bunun için ilk önce bir alarm sisteminizin olması gerekiyor ve sistemin bir alarm haber alma merkezine bağlı olup oradan kontrol edilmesi gerekiyor. Alarm Merkezinin Alarm sisteminde herhangi bir alarm oluşması durumunda sizin ve polisin haberdar edilmesi sizin en doğal hakkınız.

  Valilik onayıyla resmi olarak görev alan bu özel kuruluşlar sayesinde alarm sistemini merkeze bağlamak takibi de mümkün. Her türlü alarm uyarıları bu merkeze bildirilir ve sizin onayınız ile belirlenmiş merciler bilgilendirilir. Anlaşmalı olduğunuz alarm haber alma merkezi hırsızlık anında hemen polise, yangın anında ise itfaiyeye ve eğer hasta iseniz varsa hasta alarmı hemen anlaşmalı olduğunuz ambulansa veya hastaneye bildirilir. Alarm sırasında AHM sizi arayarak hemen bilgi doğrulama yapar. Bu doğrulama sonunda ise sizin kararınız ile alarm türüne göre evinize ya da işyerinize gerekli birimler gönderilerek yardım edilir.

  Sistem AHM’ye üç yöntemle bağlanır; internet, telefon hattı veya GSM üzerinden. Bunların hepsini seçebileceğiniz gibi dilerseniz ayrı ayrı veya iki yöntemi de beraber kullanabilirsiniz. Bu kararı iş yerinizin veya evinizin iletişim şartlarını, ayırabileceğiniz bütçeyi, iletim yöntemlerinin hızlarını ve de etkinliklerini göz önünde bulundurarak verebilirsiniz. Üç hattı da kullanmak üç farklı kanaldan raporlama yapılması demektir. Bir kanalda oluşacak bir sorun anında diğer kanallardan da iletim devam edeceği için daha fazla güvenlik sağlanır.

 Güvenlik Alarm Sistemleri

  Güvenlik kamera sistemlerinin bir parçası olan alarm sistemleri direk olarak güvenlik sağlamaz. Sorunun kısa sürede fark edilmesini ve önlem alınabilmesini sağlar. Alarm durumunda ise AHM’nin yanıt vermesi için süre maksimum 1 dakikadır. Daha fazla süren cevaplar risk grubuna girer. Bu sebeple çalıştığınız bir AHM var ise ayda bir kere de olsa hızlarını test etmeniz gerekir.

  AHM için ulusal kalite standardı UL sertifikasıdır. Bunu alabilmek için güvenlik sektörü içinde kabul görecek kalitede olmalıdır. Alarm sistemi ve buna bağlı olarak Alarm Merkezi hizmetinden de yararlanıyorsanız sigorta bedelinden de tasarruf edebilirsiniz. Mevcut sigorta şirketinizi bilgilendirip gerekli olan evrakları sağladığınız zaman risk durumunuz en aza indiğinden sigorta ödemelerinde indirim de sağlayabilirsiniz.

  Son zamanlarda güvenlik kameralarını her yerde görmeniz mümkün ve bunun nedeni ise bellidir. Özellikle evinizdeki ve işyerinizdeki durumları izlemek ve güvenliğini sağlamak için daha iyi bir yol kesinlikle yoktur. Aslında çevrenize bakarsanız Güvenlik Kamera Sistemlerinin her yerde görebilirsiniz. Bu da onların daha yaygın olarak kullanılan CCTV sistemlerinin arasında yer almalarını sağlamaktadır.

  Suçlular genellikle daha önceden bölgede inceleme yapar. Dükkanınızın ya da evinizin dışında bir güvenlik kamerası varsa onları dükkanınızı ya da evinizi soymaktan caydırır.

  Günümüzde, kişiler veya iş sahipleri, kendilerini, ailelerini ve yatırımlarını korumak adına gerekli önlemleri almalılar. Birçok kişi tam güvenlik sistemini tercih ederken ki bu iyi bir fikirdir; güvenlik kameralarının da eklenmesi, belirli bir yerde ve etrafında gerçekleşen bir olayı veya tüm olayları kaydetme açısından yardımcı olabilir. Güvenlik kameraları sadece açık havada kullanılmak için tasarlanmamıştır.

  Bunun yanı sıra kapalı alanlarda da çok sık kullanılmaktadırlar. Güvenlik kamera sistemleri, ev ya da işyerinizde olmasanız bile, ev ve iş yerinizi sürekli olarak görmenizi sağlar. Siz evde ya da işteyken, güvenlik kameraları sizin gözünüz olabilirler.

  Güvenlik kamera sistemlerini evinize taktığınız zaman, kapıyı açmadan ya da dışarıya çıkmadan ön kapıda veya çevrenizde kimin olduğunu görmenize olanak sağlar. İster kırsal alanda, isterseniz şehirde yaşıyor olun, bu konu herkes için çok önemli bir güvenlik önlemidir. Kapınızı açmadan kapıda kimin ya da kimlerin olduğunu görmek iyi bir fikirdir ve etrafta birinin olduğundan şüphelendiğinizde, bu şüpheyi gidermeye yardımcı olabilir.

  Bir hırsızlık olduğunda güvenlik kamera sistemleri kullanımı, suçluların hüküm giymesine ve çalınan eşya ya da eşyalarınızı geri almanızı sağlayacak kanıtlar sağlayabilir. Ayrıca güvenlik kamerasıyla izlenen bir ev ya da işyeri, izlendiklerini düşünen suçlular için cazip olmaktan çıkar.

  Güvenlik kamera sistemleri, anne ve babaların, bebeklerinin bakıcılarını gözlemelerine de yardımcı olabilir. Çocuğunuzu evde bırakarak ve bakıcılara emanet ettiğiniz zaman, evde çocuklarınızın başında olmadığınız için çocuğunuza iyi bakıldığını bilmek ve ekstra gönüllü rahatlığı açısından çok önemlidir.

  Güvenlik kamera sistemleri işyerlerinde kullanıldıkları zaman işveren ve mağaza sahiplerinin, çalışanlarını izlemelerine yardımcı olabilir. Çalışanların izlenebilmesi, olası bir çalışan hırsızlığı, müşterilerin şikayetleri ve video oynatımlarının yararlı olabileceği diğer konular başta olmak üzere çok farklı durumlarda yardımcı olabilirler.

  Güvenlik ürünlerinin her biri, belirli bir durum ya da olaya ilişkin görüntü, bilgi ve verileri bağımsız olarak alabilir, saklayabilir, analiz edebilir ve iletebilirler. Önceden belirlenmiş bir olay olduğu takdirde, önceden tanımlanmış yöntemlere göre hareket etmesini sağlayarak karar verme yeteneklerini arttırmaktadır. Yüksek çözünürlüklü dijital görüntünün alınması ve de depolanması, yanlış olan alarmları azaltan, adli soruşturmalar için kaliteli görüntüler sağlayan doğru olan işleme olanak tanımaktadır.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1