ÖZEL GÜVENLİK NEDİR 

          Kamu düzeninin korunması amacıyla kurulan özel güvenlik suç işlenmesini önlemekle sorumludur.  İşlenen suça o anda müdahale ederek sorunu ortadan kaldırmaktadırlar. İşverenin isteği doğrultusununda tehlike oluşturabilecek, rahatsızlık veren kişileri uzaklaştırmaktadırlar.

Özel Güvenlik insanların güvenli ortamda hissetmeleri için ortamda ki güvenliği korumaktadırlar. İlkçağlardan günümüze kadar herzaman güvenlik büyük sorun olarak çözüm aranmıştır.

Örgütlenme, terör gibi sorunlara mücadele devletin yükümlü olduğu problem halini almıştır. Soruna çözüm olarak “Suç Önleyici Kolluk Tedbirleri” adı altında yasal düzenlemeler ortaya çıkmıştır. 5122 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanun oluşturulmuştur. Bu çözüm yöntemleri ile özel güvenlik toplumun huzur ve güvenliği için büyük rol oynamaktadır.

   Özel Güvenlik Eğitimi

   Ülkemizde ve tüm dünyada birçok firma iş yerlerinin güvenliklerini güvenlik görevlileri aracılığıyla sağlıyorlar. Bu güvenlik görevlileri özel güvenlik şirketleri tarafından temin ediliyor. Bu özel güvenlik şirketleri birtakım eğitimler verdikten sonra güvenlik görevlisi olabilir sertifikasını veriyorlar ve özel güvenlik görevlisi olmaya hak kazanıyorlar.

Özel güvenlik görevlisi olmaya hak kazanan bu adaylar 4 farklı sınava girme imkânına sahip oluyorlar. Fakat herhangi bir nedenden ötürü sınava giremeyen veya sınav harç ücretini yatıramayan görevlilerin bu sınav haklarını kullanmış olarak gözükmektedirler. Ayrıca silah taşıma yetkisini alan güvenlik görevlileri aynı zamanda normal sınavın yanı sıra atış sınavına da girmesi gerekmektedirler. Normal sınavdan geçip atış sınavından kalan adaylar istedikleri takdirde silahsız güvenlik sertifikası almak için kurs merkezlerine başvurabilirler.

 > Özel Güvenlik Randevu Al <

 > Özel Güvenlik Sınav Soruları <

 > Özel Güvenlik Sınav Sonuçları <

Etiket: Özel güvenlik görevlisi, öggi güvenlik görevlisi,,özel güvenlik görevlisi eğitimi,özel güvenlik görevlisi nedir, ögg hakkında, özel güvenlik görevlisi sınavı, özel güvenlik görevlisi olmak için ne gerekir

5 1 1 1 1 1 Derecelendirme 5.00 (2 Oy)
Özel Güvenlik - 5.0 out of 5 based on 2 votes