Özel Güvenlik Kimlik Kartı Harcı ve Sertifika Ücretleri 2019

Silahlı ve silahsız özel güvenlik kimlik kartı ücreti, ÖGG kimlik harcı, sınav ücreti, kurs, poligon ve diğer ücretler ile güncel toplam maaliyetler hesaplanmıştır.

2019 Özel Güvenlik Kimlik Kartı ve sertifika harç ücreti

Özel Güvenlik Harcı Nedir?

ÖGG personelinin çalışma iznine sahip olabilmesi ve kimlik kartı güncellemesi için devlete belli bir miktar ödeme yapması gerekiyor. Bu tutar, ÖG görevlisi Çalışma İzni (Özel Güvenlik Kimlik Kartı) Harcı olarak karşılık buluyor. Tutarın belirlenmesinde ise tefe tüfe oranları etkili oluyor.

Geçtiğimiz yıl 595 lira 43 kuruş olan bu tutar, yeni dönem hesaplamaları ile birlikte 737 liraya ulaştı. Harç miktarlarının artmasında herhangi keyfi bir durum olmadığını da belirtmek gerekiyor ve az önce de ifade ettiğimiz gibi bu belirleme işlemi tefe tüfe oranı doğrultusunda Maliye Bakanlığınca belirleniyor. Ödemelerinizi yapmadan önce yeni dönem rakamlarına göz atmanızda fayda var.

2019 Özel Güvenlik Kimlik Kartı Harç Zammı %23,85 olarak gerçekleşmiştir.

2019 Özel Güvenlik Harcı Ne Kadar?

1 Ocak 2019 tarihinden itibaren ÖG Harç Ücreti 737₺ olmuştur. Yeni ÖGG kimlik kartı alacak adaylar bu ücretlendirme üzerinden ödeme yapacaklardır.

Silahlı ve silahsız olmak üzere iki farklı sınav karşınıza çıkıyor ve her iki sınav için ödenecek harç ücretleri de toplam tutar bazında farklılık gösteriyor.

Silahlı ÖG Kimlik Kartı Maliyeti:

Silahlı Özel güvenlik Kimlik Kartı Ücreti Maliyeti 2019

Özel güvenlik Kurs Ücreti: Serbest piyasa ekonomisine bağlı olarak kurs ücretleri hakkında net bir rakam vermek çok da mümkün olmayacaktır. Her eğitim kurumu, verdiği hizmet kalitesine bağlı olarak bir fiyat belirliyor ve bu durum şehirlere göre de farklılık gösteriyor. Ortalama 650 TL.

Poligon Ücreti: Poligon ücreti 30 lira olarak belirlenmiş durumda ve bazı eğitim kurumları bu ücreti kurs ücretine dahil olarak da sunabiliyor. Bu bilgiyi de ilgili kurumdan öğrenebilirsiniz.

Özel Güvenlik Sınav Ücreti: Yeni dönemde sınav ücreti 80₺ olarak belirlenmiştir. Ödemeyi ilgili kuruma yaptıktan sonra dekonttan iki suret istemenizde fayda var ve daha da önemlisi dekontun okunaklı olması gerekiyor. (55₺ sınav ücreti + 25 ₺ uygulama sınavı ücreti olarak Halk Bankasına yatırılacak.) - (Temel ve Yenileme için aynı ücret geçerlidir.)

Özel Güvenlik görevlisi Çalışma İzni (Özel Güvenlik Kimlik Kartı) Harcı: 1 Ocak 2019 tarihi itibariyle 737 TL olarak belirlenmiştir.

ÖGG Silahlı Sağlık Raporu Ücreti: 250 tl (daha uygun fiyatlara yaptırılabilir.)

Belgeler: Form, dosya, dilekçe gibi masraflar için ortalama olarak 15₺ ila 20₺ arasında bir rakam ödeyeceksiniz.

Silahlı Özel Güvenlik kimlik Kartı Ücreti: 2019 Kart ücreti için ödeyeceğiniz ücret ise 30 olarak belirlenmiştir.

2019 yılı güncel ücretlere göre silahlı güvenlik sertifikası fiyatları toplam maliyeti 1.787₺ tutmaktadır.

Silahsız ÖG Kimlik Kartı Maliyeti:

2019 Silahsız Özel Güvenlik Kimlik Kartı Toplam Ücreti

Kurs Ücreti: Silahlı eğitim kurs ücretinde olduğu gibi bu konuda da net bir rakam vermek pek mümkün değildir. Serbest piyasa nedeniyle her kurumun fiyatlandırması farklı olacaktır. Ortalama 450 TL

Özel Güvenlik Sınav Ücreti: 2019 yılı ile birlikte sınav ücreti 55₺ olarak belirlenmiştir. (Temel ve Yenileme için aynı ücret geçerlidir.)

Özel Güvenlik Kimlik (Sertifika) Harcı: Yeni dönemde kimlik harcı için ödenecek tutar 737₺.

Sağlık Raporu: Bu raporun geçerlilik süresinin 1 yıl olduğunu belirtmek gerekiyor. 40 ila 80 lira gibi bir ücret karşınıza çıkıyor ve bu da birçok sağlık kurumunda değişiklik gösterebiliyor.

Belge Ödemesi: Yine silahlı eğitim bölümünde de bahsettiğimiz gibi dosya ve dilekçe gibi belgeler için de 15 ila 20 lira gibi bir ödeme yapacaksınız. 

Silasız Özel Güvenlik kimlik Kartı 2019 Ücreti: 30₺ olarak belirlenen kimlik kart ücreti dekontu da kimlik başvuru evrakları arasına eklenmelidir.

2019 yılı güncel ücretlere göre silahsız özel güvenlik kimlik kartı toplam maliyeti 1347₺ tutmaktadır.

Özel Güvenlik Ruhsat Harcı Nereye Yatırılır?

ÖG harcı, bölgede bulunan en yakın vergi dairesine yatırılıyor. Öncelikli olarak gişeye uğrayıp özel güvenlik harcı yatırmak istediğinizi belirtiyorsunuz ve sonrasında vezneye geçerek ödemelerinizi yapabilirsiniz.

Dikkat edilmesi gereken nokta bankamatiklerden yada online olarak ödememe yapmamalısınız. Ödemeler bizzat bankaya el ile yapılıp muhakkak dekont alınmalıdır.

ÖG Kimlik Harcı Ne Zaman Yatırılır?

Özel güvenlik sınavını kazandıktan sonra kursunuz size hazırlamanız gereken belgeler listesi vermektedir. Hazırlamanız gereken belgelerden bir tanesi de kimlik harcının yatırıldığını gösteren resmi belge yani dekonttur.

Sınavı kazandığınız açıklandıktan sonra belgeleri hazırlıyorsunuz. Kimlik harcınızı da tam bu arada bakaya yatırıyor ve dekontunuzu alarak hazırladığınız evraklara ekliyorsunuz. Hazırladığınız belgeleri daha sonra randevu alıp Özel Güvenlik Şube müdürlüğüne teslim edeceksiniz.

Ocak 2019 Özel Güvenlik Duyurusu

“Özel Güvenlik Bilgi Sistemi Otomasyon Projesi”nin tüm modülleri ile birlikte gerçek ortamda kullanıma açılması ile birlikte Özel Güvenlik Kimlik Kartı Ücreti Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme Vakfının T.Halk Bankası Opera Şubesindeki IBAN TR02 0001 2009 4130 0016 0000 96 (413-1600096) nolu hesabına yatırılacaktır.
 
3.1052631578947 1 1 1 1 1 Oylar 3.11 (19 Oylar)

Yorumlar

Burak
Silahlı güvenlik kimliğimin süresi 3 yıl geçti yenileme yapılıyormu yoksa en baştan aynı şeyleri ve aynı ücretimi yatırcaz
Cevap
yönetici
yenileme yapılır.
Cevap
ihsan Petek
Silahlı guvenlik kartini kaybettim..yenisini talep ederken ücret veriliyor mu.. .verilecekse nereye ne kadar..
Birde Dilekçeyi çalıştığım firma yetkilileri tarafından yazılmıştı şimdi işten ayrıldım bu dilekce kabul olurmu
Cevap
yönetici
özel güvenlik kimlik kartı ücreti alınır
Cevap
Muhammed Kaya
Sınavı Kazandım Ama Belgeleri Halen Daha Toplamadım Maliyeye Parayı Yatırmadım Bunun Bi Süresi Varmı Geç Yapsam Bi Sıkıntı Yaşarmıyım
Cevap
yönetici
süresi 5 yıldır.
Cevap
Sinem
Ben 40 yaşindayim kamu kuruluşlarinda çalışmak istiyorum beni kabul ederlermi
Cevap
yönetici
her kamu kurumu farklı yaş sınırı getirir bazıları ise hiç getirmezler.
Cevap
Batuhan
Arkadaşlar iki sorum olacak?
1) Kimlik kartı için halkbank atm'sinden 20 TL ödeme yaptım ve makbuz aldım. Bir sorun olur mu bazı yerlerde vezneden içeriden ödeme yapılması gerektiği yazılmış. Ancak kurt tarafından bana gönderilen mesajda atm ya da vezne diye bir yazı belirtilmemiş.
2) Biometrik fotoğrafta sakal olması problem yaratır mı? İnternette bazı arkadaşlar sorun çıkmaz bazıları da çıkar yazmış kafam karıştı. Bu konu da bilgisi olan daha önce kimlik kartı çıkartmış arkadaşlar yardımcı olurlarsa çok sevinirim...
Cevap
Ender
Kardeşim bu atmden nasıl yaptın bunu ben bulamıyorum nerye yollancanı yardımcı olurmusun
Cevap
galatasaraylı
sakal sorun teşkil etmiyor .makbuz banka dekontu olacak atm kabul etmiyorlar.(istanbul bayrambaşa )
Cevap
Münür
Silahlı sertifika yeniledim tekrar devlet hastanesinden saglik raporumu almamiz gerekiyor
Cevap
MUHAMMED YAKUP ARVAS
Hayir onceden aldiginiz raporla basvuracaksiniz
Cevap
ensar Bahadir
Bende bu bolumu okudum ama yine kurstaki gibi para veriyorsun hic bir farki yoktur
Cevap
Hüseyin
Sınavı kazandım belgeleri topluyorum, güvenlik soruşturması ortalama ne kadar sürüyor?
Cevap
MUHAMMED YAKUP ARVAS
15-20 gün bazen bir ay kadar surebiliyor
Cevap
Burak
Ben silahlı kartımı silahsiza ceviricem oluyor dmi öyle bişey. Silahlı diye aldık iyi bj yere giremedik
Cevap
MUHAMMED YAKUP ARVAS
silahli silahsiz i da kapsiyor . Ayrıca silahlı da daha iyi firsatlar yakalanabilmektedir.
Cevap
cirkin kral
Arkadaslar ben 81 donem sinavina girecek olan bir kursiyerim 21 nisanda sinava girecem inşallah 81 donem sinavina girecek bütün arkadaşlara canı gönül den başarılar dilerim rabbim yar ve yardımcımız olsun iyi günler.
Cevap
Feyza
Insallah kazanirsin ben 80.ci dönem sınavını kazandm farklı kaynaklardan çalış
Cevap
MUHAMMED YAKUP ARVAS
bu sitede bulunan sinavlari cozmeni tavsiye ederim. 80. Dönem sinavina girdim ve burda cozdugum sorular çıktı
Cevap

Yorum ekle