2019 Özel Güvenlik Kimlik Kartı Toplam Ücreti Ne Kadar?

2019 Silahlı ve silahsız özel güvenlik kimlik kartı ücreti, ÖGG kimlik harcı, sınav ücreti, kurs, poligon ve diğer ücretler ile güncel toplam maaliyetler hesaplanmıştır.

2019 Özel Güvenlik Kimlik Kartı ve Sertifika Ücretleri

Özel Güvenlik Harcı Nedir?

Özel güvenlik personelinin çalışma iznine sahip olabilmesi ve kimlik kartı güncellemesi için devlete belli bir miktar ödeme yapması gerekiyor. Bu tutar, Özel Güvenlik görevlisi Çalışma İzni (Özel Güvenlik Kimlik Kartı) Harcı olarak karşılık buluyor. Tutarın belirlenmesinde ise tefe tüfe oranları etkili oluyor.

Geçtiğimiz yıl 595 lira 43 kuruş olan bu tutar, yeni dönem hesaplamaları ile birlikte 737 liraya ulaştı. Harç miktarlarının artmasında herhangi keyfi bir durum olmadığını da belirtmek gerekiyor ve az önce de ifade ettiğimiz gibi bu belirleme işlemi tefe tüfe oranı doğrultusunda Maliye Bakanlığınca belirleniyor. Ödemelerinizi yapmadan önce yeni dönem rakamlarına göz atmanızda fayda var.

2019 Özel Güvenlik Kimlik Kartı Harç Zammı %23,85 olarak gerçekleşmiştir.

2019 Özel Güvenlik Harcı Ne Kadar?

1 Ocak 2019 tarihinden itibaren Özel Güvenlik Harç Ücreti 737₺ olmuştur. Yeni ÖGG kimlik kartı alacak adaylar bu ücretlendirme üzerinden ödeme yapacaklardır.

Silahlı ve silahsız olmak üzere iki farklı sınav karşınıza çıkıyor ve her iki sınav için ödenecek harç ücretleri de toplam tutar bazında farklılık gösteriyor.

Silahlı Özel güvenlik Kimlik Kartı Maliyeti:

2019 Silahlı Özel güvenlik Kimlik Kartı Maliyeti

Özel güvenlik Kurs Ücreti: Serbest piyasa ekonomisine bağlı olarak kurs ücretleri hakkında net bir rakam vermek çok da mümkün olmayacaktır. Her eğitim kurumu, verdiği hizmet kalitesine bağlı olarak bir fiyat belirliyor ve bu durum şehirlere göre de farklılık gösteriyor. Ortalama 650 TL.

Poligon Ücreti: Poligon ücreti 30 lira olarak belirlenmiş durumda ve bazı eğitim kurumları bu ücreti kurs ücretine dahil olarak da sunabiliyor. Bu bilgiyi de ilgili kurumdan öğrenebilirsiniz.

2019 Özel Güvenlik Sınav Ücreti: Yeni dönemde sınav ücreti 80₺ olarak belirlenmiştir. Ödemeyi ilgili kuruma yaptıktan sonra dekonttan iki suret istemenizde fayda var ve daha da önemlisi dekontun okunaklı olması gerekiyor. (55₺ sınav ücreti + 25 ₺ uygulama sınavı ücreti olarak Halk Bankasına yatırılacak.) - (Temel ve Yenileme için aynı ücret geçerlidir.)

Özel Güvenlik görevlisi Çalışma İzni (Özel Güvenlik Kimlik Kartı) Harcı: 1 Ocak 2019 tarihi itibariyle 737 TL olarak belirlenmiştir.

ÖGG Silahlı Sağlık Raporu Ücreti: 250 tl (daha uygun fiyatlara yaptırılabilir.)

Belgeler: Form, dosya, dilekçe gibi masraflar için ortalama olarak 15₺ ila 20₺ arasında bir rakam ödeyeceksiniz.

Silahlı Özel Güvenlik kimlik Kartı Ücreti: 2019 Kart ücreti için ödeyeceğiniz ücret ise 25₺ olarak belirlenmiştir.

2019 yılı güncel ücretlere göre silahlı güvenlik sertifikası fiyatları toplam maliyeti 1.787₺ tutmaktadır.

Silahsız Özel Güvenlik Kimlik Kartı Maliyeti:

2019 Silahsız Özel Güvenlik Kimlik Kartı Toplam Ücreti

Kurs Ücreti: Silahlı eğitim kurs ücretinde olduğu gibi bu konuda da net bir rakam vermek pek mümkün değildir. Serbest piyasa nedeniyle her kurumun fiyatlandırması farklı olacaktır. Ortalama 450 TL

Özel Güvenlik Sınav Ücreti: 2019 yılı ile birlikte sınav ücreti 55₺ olarak belirlenmiştir. (Temel ve Yenileme için aynı ücret geçerlidir.)

Özel Güvenlik Kimlik (Sertifika) Harcı: Yeni dönemde kimlik harcı için ödenecek tutar 737₺.

Sağlık Raporu: Bu raporun geçerlilik süresinin 1 yıl olduğunu belirtmek gerekiyor. 40 ila 80 lira gibi bir ücret karşınıza çıkıyor ve bu da birçok sağlık kurumunda değişiklik gösterebiliyor.

Belge Ödemesi: Yine silahlı eğitim bölümünde de bahsettiğimiz gibi dosya ve dilekçe gibi belgeler için de 15 ila 20 lira gibi bir ödeme yapacaksınız. 

Silasız Özel Güvenlik kimlik Kartı 2019 Ücreti: 25₺ olarak belirlenen kimlik kart ücreti dekontu da kimlik başvuru evrakları arasına eklenmelidir.

2019 yılı güncel ücretlere göre silahsız özel güvenlik kimlik kartı toplam maliyeti 1347₺ tutmaktadır.

Özel Güvenlik Ruhsat Harcı Nereye Yatırılır?

Özel güvenlik harcı, bölgede bulunan en yakın vergi dairesine yatırılıyor. Öncelikli olarak gişeye uğrayıp özel güvenlik harcı yatırmak istediğinizi belirtiyorsunuz ve sonrasında vezneye geçerek ödemelerinizi yapabilirsiniz.

Dikkat edilmesi gereken nokta bankamatiklerden yada online olarak ödememe yapmamalısınız. Ödemeler bizzat bankaya el ile yapılıp muhakkak dekont alınmalıdır.

Özel Güvenlik Kimlik Harcı Ne Zaman Yatırılır?

Özel güvenlik sınavını kazandıktan sonra kursunuz size hazırlamanız gereken belgeler listesi vermektedir. Hazırlamanız gereken belgelerden bir tanesi de kimlik harcının yatırıldığını gösteren resmi belge yani dekonttur.

Sınavı kazandığınız açıklandıktan sonra belgeleri hazırlıyorsunuz. Kimlik harcınızı da tam bu arada bakaya yatırıyor ve dekontunuzu alarak hazırladığınız evraklara ekliyorsunuz. Hazırladığınız belgeleri daha sonra randevu alıp Özel Güvenlik Şube müdürlüğüne teslim edeceksiniz.

Ocak 2019 Özel Güvenlik Duyurusu

“Özel Güvenlik Bilgi Sistemi Otomasyon Projesi”nin tüm modülleri ile birlikte gerçek ortamda kullanıma açılması ile birlikte Özel Güvenlik Kimlik Kartı Ücreti Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme Vakfının T.Halk Bankası Opera Şubesindeki IBAN TR02 0001 2009 4130 0016 0000 96 (413-1600096) nolu hesabına yatırılacaktır.
2.96875 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Oylar 2.97 (16 Oylar)

Yorumlar

Umu4
Fiyatlar degısıyor yerine ılıne gore kurs ücretleri degısıyor 1000 tl 900 850 sınavlar kolay 80. Ö g g. Sınavına gırdım gayet kolay mantık yonunden ılerleyın bır kere kıtap oku bır kere test coz baska bısey yapma
Sılahlılar ıcın en onemlı unsur sılah atısında tetık ezmeyı asla ve asla unutmasın basarılarr...
Cevap
Uğur
Ark silah yenile ne kadar tutuyor bilen varmı yaptıran veya
Cevap
Kadir
Merhabalar, yenileme ne kadar tutuyor?
Cevap
bekir33
merhabalar,79.dönem mezunuyum.Ocak 4de Mersin il emniyete evrakları verdim.7 Şubat itibariyle aradım özel güv. birimini, soruşturma bilgisi almak için, güvenlik soruşturması gizlidir bilgi veremiyorum dedi bittiginide söylemedi.Geçici çalışma belgesi için sorudugumu anlattım kaldırıldı artık,soruşturma bitince Ankara'ya evraklar gönderilip kimlik basılacaktır direk olarak,SMS gelecek dedi geliştirdi.Mersinden var mı 79.dönem bilgisini paylaşacak
Cevap
ahmet olgaç
nezaman önümüzdeki sınav ve girdikten kaç ay sonra kartı alabiliyoruz
Cevap
ahmet olgaç
bende yazılıcam gücenlk sertifikasına kartı çıkarcam inşallah bakalım hayırlısı olur inşallah
Cevap
Mehtap
Yukar da kurs ücreti 650 yazmışsınız ama ben daha yeni 1 milyar ödedim kurs ücreti neden sabitlenmiştir bu ücretler Herkez kafasına göre fiyat belirliyor. Bal tutan parmağını yalıyor hesabı. Kim kimi denk getirirse maşallah olan bize oluyor. Devlet bu kursların kayıt fiyatlarına el atmalı bence zahmet olmazsa.
Cevap
Kadir
Hangi ildesin. İstanbulda 500
Cevap
OyA
Ben ozel guvenlik sertifika si almak istiyom silahli silahsoz hangisi iyi olur zormu sinav acaba
Cevap
Enes
Kolay gelsin şimdi pek bilgim yok güvenlikle herşeyi yaptık aldık sertıfikayı peki bu işe giriş nasıl oluyo ihtıyaca göre mi cagrılıyor yoksa şirketlere mi bşvuru yapılıyo aydınlatırsanırz sevınırım şimdiden teşekkür
Cevap
Hasan
2 aralıkta 2018de girdim kazandım sertifikalar yeni çıkmış hangi evraklar hazırlamam lazım yardımcı olun birde harç parası yeni yıla görem i yatırmam lazım
Cevap
Koray
Yeni yıla 2019 da harç değişti yeni fiyattan yatar
Cevap

Yorum ekle