Özel Güvenlik Kimlik Kartı Yenileme İşlemleri

Güvenliğin daha üst düzeyde sağlanabilmesi amacı ile özel güvenlik kimlik kartı 2016 yılının haziran ayından itibaren yenilenmiş ve dağıtılmaya başlanmıştır. Günümüzde özel güvenlik mesleği popüler meslekler arasında yerini almış ve çoğu kişi bu mesleğe yönelmiştir. Silahlı ve silahsız olarak ayrı grupta hizmet veren güvenlik çalışanları, bu işi doğru ve etkili yapabilmeleri adına gerekli olan eğitim ve kursları almaları gerekmektedir. İlk defa güvenlik kartı alacak kişilerin ödeyeceği ücret yenileme işlemi yapacak olan kişilere göre daha fazla olmaktadır. Yenileme amaçlı elde edilecek olan yeni kimlik kartları ise makul fiyatlar ile elde edilebilecektir.

Duyuru: Eski özel güvenlik kimlik kartları 1 Temmuz 2019 tarihine kadar geçerlidir. O tarihten sonra sadece yeni çipli kimlik kartları geçerli olacaktır.

Özel Güvenlik Kimlik Kartını Yenilemek İçin Gerekli Olan Evraklar

Devlet kurumları tarafından belirlenmiş olan özel güvenlik kimlik kartı ürünlerinin yenilenmesi için bazı belge ve evraklar bulundurulması gerekmektedir. Çeşitli kurum ve işletmelerde güvenliğin üst düzeyde tutulmasını sağlamakta olan özel güvenlikçiler, bu hizmetleri sunabilmek adına resmi merciler tarafınca belirlenmiş eğitim ve kursları almaktadır. Gerekli olan sertifikayı almak için başvuru yapan kişiler, almış oldukları eğitimlerden sonra sınav olarak almış oldukları başarılara göre bu mesleğe katılabilmektedir. Kimliklerin yenilenmesi için ise gerekli olan belgeler şunlardır;

● T.C. Kimlik numarası

● Bir adet son 6 ay içerisinde çekilmiş olan arka renk fontlu fotoğraf gerekir.

● Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması formunun doldurulmasıyla beraber, bu bilgilerin doğruluğunu onaylatmak amaçlı müracaat edilmesi gerekir.

Özel Güvenlik Kimlik Kartını Yenilemek İçin Ödenecek Ücret

Özel güvenlik kimlik kartı 2016 yılı itibari ile taşınması ve kullanımı kolay olması açısından yenilenmiş ve dağıtılmaya başlanmıştır. Günümüzde güvenlik elemanları pek çok farklı alanlarda çalışabilmekte ve çalışmış oldukları alanlara göre maaşları farklılık gösterebilmektedir. Silahlı ve silahsız olarak hizmet veren güvenlik elemanları, gerekli olan eğitim ve sertifikaları aldıktan sonra iş hayatında farklı alanlarda boy göstermektedir. Yenilenen bu kartlar aynı zamanda bilgi ve içeriklerin güvenli şekilde saklanması ve gerektiğinde ulaşılması için de kullanılmaya başlanmıştır. Kimlik kartı yenilemek için ödenmesi gereken ücret ise 20,00 TL olarak belirlenmiştir.

4 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Oylar 4.00 (1 Oy)

Yorumlar

selcuk
Kocaeli randevu bölümüne site açmıyor
Cevap

Yorum ekle