Özel Güvenlik Silahsız Kimlik Kartı Nasıl Alınır?

Özel güvelik sektöründe çalışmanın belirli kuralları ve ön şartları bulunmaktadır. Bu noktada öncelikle gerekli sağlık ve güvenlik koşullarını sağlıyor olmak şart olmaktadır. Bunun yanı sıra özel güvenlik sınavında başarılı olmak gerekmektedir. Bu aşamadan sonra iki farklı kimlik kartına sahip olmak mümkün olmaktadır. Bunlardan birincisi özel güvenlik silahsız kimlik kartıdır. Diğeri ise; özel güvenlik silahlı kimlik kartıdır. Ülkemizde daha ağırlıklı olarak özel güvenlik alanında hizmet sunacak olan bireylere silahsız kimlik kartı verilmektedir. Zira ülkemizde silahsız olarak özel güvenlik hizmetinin verilebileceği alanların sayısı oldukça fazladır. Bu noktada silahsız kimlik kartı sahibi olan bireyler çok rahat bir şekilde kendilerine iş bulabilmektedir.

Özel Güvenlik Silahsız Kimlik Kartı Nasıl Nereden Alınır?

Özel güvenlik silahsız kimlik kartı alabilmenin bazı şartları vardır. Bu bağlamda özel güvenlik görevlisi olarak çalışmayı isteyen adayların iyi bir özel güvenlik kursuna yazılmaları bu kimlik kartına sahip olmak için yapılacak ilk iş olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu noktada bu kurs vasıtasıyla alınacak olan temel güvenlik eğitimi sayesinde güvenlik görevlisi olma adayları özel güvenlik sınavına tabi tutulmaktadır. Özel güvenlik silahsız kimlik kartı almanın en önemli aşamasını oluşturan bu sınav, özel güvenlik görevlisi adaylarını oldukça zorlamaktadır. Özel güvenlik sınavından başarılı olan adaylar, özel güvenlik kimlik kartını almaya hak kazanmış olmaktadır. Bu aşamadan sonra geriye gerekli olan evrakları hazırlayarak teslim etmek gerekmektedir.

Neden Özel Güvenlik Silahsız Kimlik Kartı?

Özel güvenlik alanında çalışmak isteyen bireyler iki farklı kimlik kartı alabilmektedir. Bu kartlardan birisi silahlı kimlik kartı bir diğeri ise özel güvenlik silahsız kimlik kartıdır. Esasında özel güvenlik sektöründe çalışmayı planlayan bireylerin hangi tür kartı almaları konusu; hangi özel güvenlik alanında hizmet vereceğiyle alakalı bir konudur. Bu noktada banka güvenlik görevlisi gibi alanlarda çalışacak olan güvenlik görevli adaylarının silahlı özel güvenlik kimlik kartına sahip olmaları gerekmektedir. Şayet alışveriş merkezlerinde özel güvenlik hizmeti sunulacak ise; silahsız özel güvenlik kimlik kartının alınması yeterli olmaktadır. Silahlı kimlik kartının teminin edilmesi silahsız kimlik kartına göre çok daha zahmetlidir.

4 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Oylar 4.00 (3 Oylar)

Yorumlar

yönetici
Alıntılandı Emrullah:
Bize neden eski kağıt kimlikler verildi yenileri ne zaman verilecek

yeni kimliklerin verilmesi 1-2 yı bulabilir
Cevap
Emrullah
Bize neden eski kağıt kimlikler verildi yenileri ne zaman verilecek
Cevap

Yorum ekle