Özel Güvenlik Yenileme Sınav Soruları Çöz

Çıkmış özel güvenlik yenileme sınav sorularını online olarak çözerek sınava hazırlanın. 2019-2018-2017-2016 Özel güvenlik sınav soruları ile özel güvenlik yenileme sınav soruları benzerdir. Bu sebepten bu soruları özel güvenlik sınavına hazırlanan özel güvenlik adayları da çözebilir.

   55. Özel Güvenlik Yenileme Sınav Soruları Açıklandı!

   54. ÖGG Yenileme Sınav Soruları

   53. ÖGG Yenileme Sınav Soruları

   53. ÖGG Yenileme Sınavı Silah Soruları

   52. ÖGG Yenileme Sınav Soruları

   51. ÖGG Yenileme Sınav Soruları

   51. ÖGG Yenileme Sınavı Silah Soruları

   50. ÖGG Yenileme Sınav Soruları

   50. ÖGG Yenileme Sınavı Silah Soruları

   49. ÖGG Yenileme Sınav Soruları

   49. ÖGG Yenileme Sınavı Silah Soruları

   48. ÖGG Yenileme Sınav Soruları

   48. ÖGG Yenileme Sınavı Silah Soruları

   47. ÖGG Yenileme Sınav Soruları

   47. ÖGG Yenileme Sınavı Silah Soruları

   46. ÖGG Yenileme Sınav Soruları

   46. ÖGG Yenileme Sınavı Silah Soruları

   45. ÖGG Yenileme Sınav Soruları

   45. ÖGG Yenileme Sınavı Silah Soruları

   44. ÖGG Yenileme Sınav Soruları

   44. ÖGG Yenileme Sınavı Silah Soruları

   43. ÖGG Yenileme Sınav Soruları

   43. ÖGG Yenileme Sınavı Silah Soruları

   42. ÖGG Yenileme Sınav Soruları

   42. ÖGG Yenileme Sınavı Silah Soruları

   41. ÖGG Yenileme Sınav Soruları

   41. ÖGG Yenileme Sınavı Silah Soruları

   40. ÖGG Yenileme Sınav Soruları

   40. ÖGG Yenileme Sınavı Silah Soruları

   39. ÖGG Yenileme Sınav Soruları

   39. ÖGG Yenileme Sınavı Silah Soruları

   38. ÖGG Yenileme Sınav Soruları

   38. ÖGG Yenileme Sınavı Silah Soruları

   37. ÖGG Yenileme Sınav Soruları

   37. ÖGG Yenileme Sınavı Silah Soruları

   36. ÖGG Yenileme Sınav Soruları

   36. ÖGG Yenileme Sınavı Silah Soruları

   35. ÖGG Yenileme Sınav Soruları

   35. ÖGG Yenileme Sınavı Silah Soruları

   34. ÖGG Yenileme Sınav Soruları

   34. ÖGG Yenileme Sınavı Silah Soruları

   33. ÖGG Yenileme Sınav Soruları

   33. ÖGG Yenileme Sınavı Silah Soruları

   32. ÖGG Yenileme Sınav Soruları

   32. ÖGG Yenileme Sınavı Silah Soruları

Özel Güvenlik Yenileme Sınav Soruları Online Çöz

Çıkmış Özel Güvenlik Yenileme Sınav Soruları Online

Özel güvenlik yenileme sınav soruları, sınav tarihinden 3 gün sonra cevapları ile birlikte bu sayfaya eklenmektedir. Geçmiş yılların sınav sorularına göz atmak ve bilgi sahibi olmak adına bu sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

Özel Güvenlik Yenileme Sınavına Nasıl Hazırlanılır?

 • Kurs: Yenileme sınavı sonuçları ne olursa olsun kalmak ya da başarısız olmak gibi bir durum söz konusu değildir ancak çok önemli bir detay var. Değerli ve kıymetli bir personel olarak çalışma hayatınıza devam edebilmeniz için bu sınavdan iyi bir puan almanız yine sizlerin lehine olacaktır. Sınavda alacağınız puan sertifikalarınıza dahil ediliyor ve ne kadar başarılı bir personel olduğunuzu sembolize ediyor. Eğitim için bir kursa dahil olmak zorundasınız ve sınava hazırlık döneminde en çok ihtiyacınız olan şey de iyi bir eğitim almak olacaktır.
 • Eğitimin Sürekliliği: Kurslar, geçmiş yıllarda çıkan soruların yanı sıra soruların çözümünü de birebir aktarıyor. Konu anlatımının yanı sıra uygulamalı eğitim de mevcut ve kurs almadan sınava girmek zaten mümkün değildir. Eğitim süreci başarılı bir şekilde tamamlandığı takdirde sınava girmeye hak kazanıyorsunuz, aksi takdirde eğitim almadan sınava girebilmeniz mümkün değildir. Çok sayıda personelin en çok yaptığı hatalardan bir tanesi hiç şüphesiz kursu aksatmak ve eğitimlerden uzak kalmaktır. Bu hataya düşmeyin ve kurs saatlerini düzenli olarak takip etmeniz, sınava hazırlık sürecindeki en önemli detay olarak karşınıza çıkacaktır.
 • Yardımcı Kaynaklar: Sınava hazırlık döneminde kursta aldığınız eğitimlerin yanı sıra yardımcı kaynaklar da işinize yarayacaktır. Özellikle konu anlatımlı kitaplar bu süre zarfında büyük bir öneme sahiptir. Kurs tarafından size kitap desteği sağlanacaktır ancak yeterli olmadığını düşünüyorsanız kırtasiyelerden ay da kütüphanelerden de kitap temin edebilirsiniz. Yardımcı kaynaklar sayesinde sınava daha hakim bir hale gelecek ve sorulara da yatkın olacaksınız. Konu anlatımlı kitapların yanı sıra test kitaplarına da ihtiyacınız olacaktır ve bu kitaplar sayesinde yazılı sınav çok daha kolay bir hal alacaktır.
 • Test Çözün: Özel güvenlik yenileme sınavı, detaylı bir inceleme yapıldığında geçmiş yıların soruları ile bağlantılı bir tavır sergiliyor. Test çözmeniz bu bağlamda sizlere büyük fayda sağlayacaktır ve resmi site üzerinden geçmiş yılların sınav sorularını indirerek çözmeye başlayabilirsiniz. Geçmiş yılların sınav soruları ile birlikte yardımcı kaynak test kitaplarındaki soruları çözmek de sizlerin lehine olacaktır. Sınavın test usulü olduğunu bir kez daha belirtmekte fayda var ve yazılı sınava nazaran seçeneklerin çok daha fazla olması da personelin lehine bir durumdur.
 • Poligona Hazırlık: Poligon ziyareti için sınav dönemini beklemenize gerek yok. Şehrinizde bu konuda hizmet veren kurumlar varsa eğer haftada 1 kez olmak üzere ziyaret edebilir ve çalışmalarınızı yapabilirsiniz. Bu durum sizi mesleki hayatınızda da bir adım öne taşıyacak ve kendinizi geliştirme konusunda katkıda bulunacaktır. Poligon sınavı için en az 2 hafta öncesinden hazırlık yapmanızı tavsiye ediyoruz. Bu hazırlık hem keyifli hem de sıkı bir hazırlık dönemini de beraberinde getiriyor…

Özel Güvenlik Yenileme Sınavı Hakkında Genel Bilgiler  

 • Kurs Süresi ve Müfredat

Silahsız Yenileme: Silahsız yenileme eğitimi alacak olan kursiyerler, 50 saatlik süre zarfında 7 günlük bir eğitime tabi tutulacak ve bu eğitimin sonunda sınava girmeye hak kazanacaktır. Az önce de ifade ettiğimiz gibi kurs saatlerini düzenli olarak takip etmeniz ve katılım sağlamanız kesinlikle sizlerin lehine olacaktır. Eğitim süresi boyunca ilgili kurum size uygun saatleri ayarlama konusunda da yardımcı olacaktır.

Silahlı Yenileme: Silahlı yenileme eğitimi, silahsız yenileme eğitimine kıyasla biraz daha uzun. 8 gün sürecek olan kurs boyunca toplamda 60 saatlik bir eğitim sizleri bekliyor olacaktır. Bu eğitimde sizleri bir de uygulamalı eğitim bekliyor. Silahlı yenileme eğitimi olduğu için poligonu da eklemekte fayda var.

Silahsız Sertifikanın Silahlı Sertifikaya Dönüştürülmesi: Belli başlı sorunlar ya da yaş sınırı nedeniyle silahlı sertifika alamayan personel, uygun şartlar sağlandığı takdirde silahlı sertifika eğitimi ile birlikte sertifikasına sahip olabiliyor. Bu bir nevi geçiş ve bu geçişi yapabilmeniz de mümkündür. 50 saat artı 20 saat ek eğitim süresi ile birlikte eğitimi tamamlıyorsunuz ve sınava girmeye hak kazanıyorsunuz.

 • Sınav Süreleri ve Soru Sayısı:

Silahlı yenileme sınavında karşınıza 100 silahsız sorusu ve ek olarak 25 adet silah sorusu çıkacaktır. Sınavın test usulü yapıldığını belirtmekte fayda var ve bu yüzden yazılı sınavlara nazaran daha kolay bir sınav modellemesi olduğu da aşikar. Ayrıca 5 atımlık poligon sınavı da mevcuttur. Sınav süresi ise 150 dakika olarak belirlenmiştir.

Silahsız yenileme sınavında ise kurs süresi 120 dakika olarak karşınıza çıkıyor. Sınav yine silahlı eğitimde olduğu gibi test usulü yapılacaktır. 100 silahsız ve 25 silahlı olmak üzere toplamda 125 soruluk bir sınav sizleri bekliyor. Daha önce farklı makalelerde de bahsetmiştik ancak bir kez daha yenilemek ve hatırlatmakta fayda var diye düşünüyoruz. Bu sınavlarda başarısız olmak gibi bir durum söz konusu değil. Kaç puan alırsanız alın eğitimi ve sınavı tamamlamış sayılıyorsunuz ancak aldığınız puan iş hayatınızı etkileyebilir. Bu puanın sertifikada yer alacağını da bilmenizde fayda var. İyi bir eğitim süreci ve sınav ile birlikte başarı elde etmek gayet kolay. Alacağınız puan, kalifiye personel olma konusunda sizlere büyük ölçüde yardımcı olacaktır.

 • Kurs Zorunlu mu?

Özel güvenlik personelinin akındaki en büyük soru işaretlerinden bir tanesi de budur. Kursa gitmediğiniz takdirde sınava giremiyorsunuz, bu yüzden kursun zorunlu olduğunu belirtmek gerekiyor. Bazı personel işleri gereği ile kursu takip edemeyeceğini söylüyor ancak az önce de ifade ettiğimiz gibi kurumlar bu konuda sizlere yardımcı olacak ve en uygun saatleri sizler için belirleyecektir. Kursa gitmediğiniz takdirde sınav giriş belgeniz de hazırlanmayacaktır. Unutmayınız ki sınav giriş belgelerinizi kursa gittiğiniz kurum çıkartacak ve sizlere teslim edecektir.

Özel Güvenlik Yenileme Sınavı Ne Zaman Yapılır?

 Özel güvenlik yenileme sınavı yılda 6 defa yapılmaktadır. 

Özel Güvenlik Yenileme Sınavına Kimler Girebilir?

Özel güvelik yenileme sınavı, kimlik sürelerinin dolması ile birlikte başlayan süreçtir ve bu kimliğin süresini uzatmak, çalışma hayatına devam edebilmek için de yenileme yapmak şarttır. Yenileme işlemini yapmadığınız takdirde ilgili kurumun para ve hapis cezası ile karşı karşıya geleceğini ve sizlerin de yaptırımlar ile karşılaşacağınızı bilmenizde fayda var. Kurumlar, yenileme yapmayan personeli tazminat ödemeden işten çıkartabiliyor. Özetle; çalışma hayatınıza sorunsuz bir şekilde devam edebilmek ve resmi olarak kadroda yer almak için yenileme işlemini zorunlu olarak yaptırmanız gerekiyor. Yenileme sınavına, daha önce silahsız veya silahlı olmak üzere kimlik kartı sahibi olan personel girebiliyor. Bununla birlikte kart süresinin dolmasına da 1 yıldan az bir süre kalmış olması gerekiyor. Bu şartları sağladığınız takdirde sizler de sınavda yerinizi alabiliyorsunuz. Bunun öncesinde bir kursa yazılmanız ve ilgili eğitim sürecini tamamladıktan sonra gerekli belgeleri de hazır etmeniz gerekiyor.

Özel Güvenlik Kimlik Yenileme için Kurs ve Sınav Zorunlu mu?

Özel güvenlik kimlik yenileme işlemlerini yapabilmeniz için başlıkta yer alan her iki detayın da zorunlu olduğunu ifade etmek gerekiyor. Kurs aldıktan sonra sınava giriş belgeleriniz bu kurum tarafından hazırlanıyor yani kurs almadan sınava girmeniz bu yüzden mümkün değildir. Bu aşamada karşımıza şöyle bir kural çıkıyor

Kursiyer, derslerin en az 3’te 2’sine devam etmek zorundadır. Bir dersin %10’una devam etmeyen kursiyerin eğitimi geçersiz sayılacak ve sınava girişi iptal edilecektir.

Elbette bazı istisnai durumlar var ve kurumlar da bu konuda esneklik sağlayabiliyor. Bir özrünüz varsa ve bunu belirten bir rapor ile kurumun kapısını çalarsanız eğer devamsızlık konusunda da sizlere yardımcı olacaklardır. Ancak bizim tavsiyemiz eğitimleri aksatmamanız ve devam etmenizdir.

Özel Güvenlik Yenileme Konuları Nelerdir?

 • Özel Güvenlik Hukuku Ve Kişi Hakları (interaktif):  10 saat
 • Genel kollukla İlişkiler (interaktif): 2 saat
 • Güvenlik Tedbirleri (15 saat teorik,5 saat uygulama):  10 saat
 • Kalabalık Yönetimi (4 saat teorik,6 saat uygulama):  4 saat
 • Kişi Koruma (tümü uygulama):  4 saat
 • Güvenlik Sistem Ve Cihazları (tümü uygulama):  3 saat
 • Etkili İletişim (interaktif):  8 saat
 • Temel İlk Yardım ( 6 saat teorik, 4 saat uygulama):  4 saat
 • Yangın Güvenliği Ve Tabii Afetlerde Müdahale Tarzı (interaktif):  4 saat
 • Uyuşturucu Madde Bilgileri (interaktif):  1 saat

Özel Güvenlik Sınav Soruları

2019 Özel Güvenlik Sınav Tarihleri

Özel Güvenlik

4.25 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Oylar 4.25 (2 Oylar)

Yorum ekle