2019 Silahsız Özel Güvenlik Kurs Ücretleri ve Sınav Ücretleri

Artan güvenlik personeli ihtiyacı nedeniyle, devletlerin kamu kurum ve kuruluşlarının özel sektör firmalarının tamamı gibi maddi ve manevi korunmaya ihtiyacın olduğu her kuruluşta özel güvenlik ihtiyacı bulunmaktadır. Devlet bu konu da ihtiyacını sadece polis ve askeri kuvvetlerle sağladığı kadar özel güvenlik personelleriyle de sağlamaktadırlar.

Taşeron firmalar ve personeller aracılığıyla bu ihtiyacını karşılayan devletler ya da kamu kurum ve kuruluşları ayrıca açtığı ek ilanlarla da sözleşmeli personeller almaktadırlar.

Silahlı Özel Güvenlik Maliyeti

Silahlı özel güvenlik nasıl olunur

Silahsız özel güvenlik nasıl olunur

Özel Güvenlik Maaşları

Özel güvenlik personellerine olan ihtiyaç doğrultusunda çalışılacağı konum ve işe göre ihtiyaçlar da şekillenmektedir. Örneğin özel güvenliğin silahlı veya silahsız oluşu gibi.

Bir önceki makalemiz de sizlere silahlı özel güvenlik kurs ücretlerinden bahsetmiştik, bu yazımızda silahsız özel güvenlik kurs ücretlerinden bahsedeceğiz. Dilerseniz şimdi silahsız özel güvenlik kurs ücretlerinden biraz bahsedelim:

2019 Silahsız Özel Güvenlik Kurs Ücreti

Kurs ücreti yaşadığınız bölgeye göre değişiklik gösterebilir. Bütün şehir ve ilçelerde aynı fiyat uygulaması bulunmamaktadır. Tamamen rekabet piyasası faktörleri geçerlidir. Bu eğitimi veren kurumların çok olduğu yerlerde ücretler daha düşük olacaktır haliyle. Ancak ücretin yüksek oluşu, eğitim kalitesini sembolize etmemektedir.  Eğitim alacağınız yeri tercih ederken tüm faktörleri göz önünde bulundurarak tercih etmeniz de fayda bulunmaktadır.

Ortalama fiyat: 400tl dir. 

Özel Güvenlik Sınav ücreti

Silahsız özel güvenlik kurs ücretleri değişkendir ancak, sınav ücreti 50 tl’dir. Bu mebla sınav tarihinden en az 1 ay önce Polis Akademisi Döner Sermaye İşletmesi Müdürlüğünün Halk Bankası hesabına yatırılmalıdır. Bahsi geçen tutar ülke genelinde 

uygulanan resmi fiyatlardır. Zamlardan ve uygulamadaki değişikliklerden kurslar sorumlu değillerdir. Dolayısıyla meydana gelen yükselme ve fiyat değişikliklerinden sorumlu tutulamazlar.

Özel Güvenlik Kimlik harcı

Ülke genelinde sabit fiyat olarak 2019 özel güvenlik kimlik kartı harcı 737 TL şeklindedir. Ancak sınavı geçtikten sonra yapılacak bir işlemdir. Harç almakla görevli maliye veznelerine ya da vergi dairelerine yatırılabilir.

  • Özel Güvenlik Sağlık Raporu

Sağlık hükümlerinde belirtilen koşullarda ve branşlardan Nöroloji, KBBB, Psikiyatri ve ve Göz şeklinde alınan 4 aşamalı bir rapordur. Alabileceğiniz yerleri önceden araştırmanız veya kurs merkezinize sormanız gerekmektedir. Şehirden şehre farklılık gösterebilecek tutara sahip olan bu evrak genellikle 30-60 TL arası tutmaktadır.

  • Belgelerin genel hazırlığı

Dilekçe,form kart hazırlığı vb. gibi oluşabilecek evran hazırlıklarında 20-30 tl olarak ek bir masrafınız oluşabilir. Bu tamamen yürütülecek işlemlere bağlı olarak değişecek faktörlerdendir.

Yukarıda açıklanmış olan fiyatlar ve ücretlendirmeler genel geçer kurallar olmakla beraber silahsız özel güvenlik kurs ücretleri dönemsel olarak farklılıklar gösterebilir.

Güvenlik kurs ücretleri silahlı – silahsız oluşuna göre farklı ücretlendirmelerden oluşur bu konuyla alakalı olarak ilgili olduğunu konu hakkında diğer makalemize göz atabilirsiniz. Kurs ücretlerinin ödenmesi konusunda taksitlendirmeler veya kursların uygulayabileceği indirimler de ülke genelinde şehir ve bölge bazlı olarak farklılıklar gösterebilir. Tüm bu konuda detaylı bilgilere erişebilmek amacıyla kursları arayabilir yada  ziyaret edebilirsiniz…

Özel Güvenlik Sınav Takvimi

Özel Güvenlik Aranan Şartlar Nelerdir?

3.275 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Oylar 3.28 (20 Oylar)

Yorumlar

Ayşe
42yaşındayım lise mezunuyum eğitim alabilirmiyim eğitim sonunda iş garantisi varmı
Cevap
Betül
Antalyada mekezde şuan kurs kayıtları başladımı ve son tarihi ne zamana kadar acaba
Cevap
Ramazan
ilk kayıt yaptıranlar da silahsız olarak fiyat ne kadar
Cevap
Meltem
Ne zaman sınav ve ne gerekiyor silahsız güvenlikçi olmak icin
Cevap
Serpil
Merhaba ilköğretim mezunuyum Malatya ilinde silahsız özel güvenlik kurs başvurusu ne zaman ve nerede yapılır lütfen bilgilendirebilir misiniz?
Teşekkürler...
Cevap
güvenlik
Bnde yazılacagim pars ozel guvenlik Şubat ayında var kurs evrakları şimdiden hazilamalisin heyet için randevu almalisin oda uzun sürebilir ve silahsız 200 TL heyet ücreti toplam maliyeti 1500 TL yi bulabilir 
Cevap
Sulhettiin
Bak kardeşim zaten bugün senin ilk sinavi idi ıkinci sınav ise 21 nisanda yanii yarın bile başvurabilirsin
Cevap
muhammed
Benim kimlik kartimin. Suresi 2017 2 ayinda dolmus napmam gerekyo kus ucreti ne kadar 
Cevap
yönetici
özel güvenlik kimlik yenilemek için kursa yazılmalısınız. kurs ücretleri ilden ile farklılık gösterir.
Cevap
Aydın
Sen sıfırdan gireceksin kardeşim yenileme şansin yok senin
Cevap
Kazim
İlkokul mezunuyum bende silahsız güvenlik belgesi alabilirim
Cevap
Bediş
Bende katılmak istiyordum. Geçmi kaldım. Bir sonraki kayıtlar ne zaman. Çok acill9
Cevap
nazan
Ilkokul mezunuyum olmazmi yani
Cevap
yönetici
en az 8 yıllık mezunu olmak gerekir
Cevap
merve
hayir ilkokul da kayit yaptiriyor...
Cevap
mecnun
Bununla  igili  bilgi  verebilirmisiniz
Cevap
Aydın
Ilk okulda nerde kayıt yaptirio orta okul diplomasi sart
Cevap
Sevgül
Silahsız güvenlik görevlisi belgesini nereden alabilirim şartlar nedir Balıkesir Merkez
Cevap
Sevgül Güngör
Güvenlik görevlisi belgesini nereden alabilirim şartlar nedir Balıkesir merkez
Cevap
Zübeyde melek
80. Dönem Kurs eğitimimi tamamladım sınav tarihini bekliyorum ve bu aşamada çıkmış soruları çözmek faydalı olur. Ayrıca ders tekrarı için kursa gidebilirsiniz ücret alınmıyor özellikle ilk yardım için faydalı olur.
Cevap

Yorum ekle