2018 Silahsız Özel Güvenlik Kurs Ücretleri ve Sınav Ücretleri

Artan güvenlik personeli ihtiyacı nedeniyle, devletlerin kamu kurum ve kuruluşlarının özel sektör firmalarının tamamı gibi maddi ve manevi korunmaya ihtiyacın olduğu her kuruluşta özel güvenlik ihtiyacı bulunmaktadır. Devlet bu konu da ihtiyacını sadece polis ve askeri kuvvetlerle sağladığı kadar özel güvenlik personelleriyle de sağlamaktadırlar.

Taşeron firmalar ve personeller aracılığıyla bu ihtiyacını karşılayan devletler ya da kamu kurum ve kuruluşları ayrıca açtığı ek ilanlarla da sözleşmeli personeller almaktadırlar.

Silahlı Özel Güvenlik Maliyeti

Silahlı özel güvenlik nasıl olunur

Silahsız özel güvenlik nasıl olunur

Özel Güvenlik Maaşları

Özel güvenlik personellerine olan ihtiyaç doğrultusunda çalışılacağı konum ve işe göre ihtiyaçlar da şekillenmektedir. Örneğin özel güvenliğin silahlı veya silahsız oluşu gibi.

Bir önceki makalemiz de sizlere silahlı özel güvenlik kurs ücretlerinden bahsetmiştik, bu yazımızda silahsız özel güvenlik kurs ücretlerinden bahsedeceğiz. Dilerseniz şimdi silahsız özel güvenlik kurs ücretlerinden biraz bahsedelim:

2018 Silahsız Özel Güvenlik Kurs Ücreti

Kurs ücreti yaşadığınız bölgeye göre değişiklik gösterebilir. Bütün şehir ve ilçelerde aynı fiyat uygulaması bulunmamaktadır. Tamamen rekabet piyasası faktörleri geçerlidir. Bu eğitimi veren kurumların çok olduğu yerlerde ücretler daha düşük olacaktır haliyle. Ancak ücretin yüksek oluşu, eğitim kalitesini sembolize etmemektedir.  Eğitim alacağınız yeri tercih ederken tüm faktörleri göz önünde bulundurarak tercih etmeniz de fayda bulunmaktadır.

Ortalama fiyat: 400tl dir. 

Özel Güvenlik Sınav ücreti

Silahsız özel güvenlik kurs ücretleri değişkendir ancak, sınav ücreti 50 tl’dir. Bu mebla sınav tarihinden en az 1 ay önce Polis Akademisi Döner Sermaye İşletmesi Müdürlüğünün Halk Bankası hesabına yatırılmalıdır. Bahsi geçen tutar ülke genelinde 

uygulanan resmi fiyatlardır. Zamlardan ve uygulamadaki değişikliklerden kurslar sorumlu değillerdir. Dolayısıyla meydana gelen yükselme ve fiyat değişikliklerinden sorumlu tutulamazlar.

Özel Güvenlik Kimlik harcı

Ülke genelinde sabit fiyat olarak 2018 özel güvenlik kimlik kartı harcı 595,43 TL şeklindedir. Ancak sınavı geçtikten sonra yapılacak bir işlemdir. Harç almakla görevli maliye veznelerine ya da vergi dairelerine yatırılabilir.

  • Özel Güvenlik Sağlık Raporu

Sağlık hükümlerinde belirtilen koşullarda ve branşlardan Nöroloji, KBBB, Psikiyatri ve ve Göz şeklinde alınan 4 aşamalı bir rapordur. Alabileceğiniz yerleri önceden araştırmanız veya kurs merkezinize sormanız gerekmektedir. Şehirden şehre farklılık gösterebilecek tutara sahip olan bu evrak genellikle 30-60 TL arası tutmaktadır.

  • Belgelerin genel hazırlığı

Dilekçe,form kart hazırlığı vb. gibi oluşabilecek evran hazırlıklarında 20-30 tl olarak ek bir masrafınız oluşabilir. Bu tamamen yürütülecek işlemlere bağlı olarak değişecek faktörlerdendir.

Yukarıda açıklanmış olan fiyatlar ve ücretlendirmeler genel geçer kurallar olmakla beraber silahsız özel güvenlik kurs ücretleri dönemsel olarak farklılıklar gösterebilir.

Güvenlik kurs ücretleri silahlı – silahsız oluşuna göre farklı ücretlendirmelerden oluşur bu konuyla alakalı olarak ilgili olduğunu konu hakkında diğer makalemize göz atabilirsiniz. Kurs ücretlerinin ödenmesi konusunda taksitlendirmeler veya kursların uygulayabileceği indirimler de ülke genelinde şehir ve bölge bazlı olarak farklılıklar gösterebilir. Tüm bu konuda detaylı bilgilere erişebilmek amacıyla kursları arayabilir yada  ziyaret edebilirsiniz…

Özel Güvenlik Sınav Tarihleri

Özel Güvenlik Aranan Şartlar Nelerdir?

3.3333333333333 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Oylar 3.33 (18 Oylar)

Yorumlar  

yönetici
Siz hangi ildesiniz? ve kursa kayıt olmak için kaç para ödediniz?
Cevap

Yorum ekle