2018 Yeni Özel Güvenlik Kimlik Kartları

Yeni özel güvenlik kimlik kartları, 1-yeni özel güvenlik kimlik kartları özellikleri nelerdir?, 2-yeni özel güvenlik kimlik kartları ne zaman verilecek?, 3- yeni özel güvenlik kimlik kartları için başvurular nasıl yapılacak?, 4-yeni özel güvenlik kimlik kartları için gerekli evraklar nelerdir? 5- yeni özel güvenlik kimlik kartları Randevu alma? Sorularına cevap vereceğiz.

 1- Yeni Özel Güvenlik Kimlik Kartları Özellikleri 2018

 Yeni Ögg Kimlik kartları Pasaport Daire Başkanlığında basılacak, poli-karbon malzemeden yapılacak, taşıması oldukça kolay olacak, üzerinde sahtesinin yapılmasını önleyici çeşitli bir çok güvenlik uygulamaları barındırmaktadır.

Yeni Özel Güvenlik Kimlik Kartı

 2- Yeni Özel Güvenlik Kimlik Kartları Ne Zaman Verilecek?

 Yeni özel güvenlik kimlik kartları 6 Haziran 2016 tarihinde verilmeye başlandı. Yıl sonuna kadar tüm özel güvenlik kimlik kartları yenilenecektir. Yeni kimlik kartı başvuru alma işleminde fiilen çalışan özel güvenlik görevlilerine öncelik verilecek, fiilen çalışanlardan ise hava yolu, deniz yolu ve raylı ulaşım sistemlerinde çalışanlar ile adliye ve diğer kamu kurumlarında çalışanlara öncelik verileceği açıklanmıştır. 

 3- Yeni Özel Güvenlik Kimlik Kartları Başvurular Nasıl Yapılacak?

 Yeni özel güvenlik kimlik kartı alacak özel güvenlik görevlileri ve yöneticileri çalıştıkları kurum, kuruluş veya birimleri aracılığı ile veya şahsi olarak Özel güvenlik güvenlik şube müdürlüklerinden randevu almak suretiyle başvuru yapacaklardır. Yeni Kimlikler bütün özel güvenlik görevlilerine (  bir işte çalışan yada  ilk defa özel güvenlik kimlik kartı alacak olanlar) ptt ile evlerine gönderilecektir.

 4- Yeni Özel Güvenlik Kimlik Kartları Gerekli Evraklar 2018 ?

Yeni Kimlik Kartı Başvuru alma işleminde; 

 1- Son 6 (altı) ay içerisinde açık renk giysi ile çekilmiş, arka zemin rengi beyaz 2 adet vesikalık biyometrik fotoğraf,
 2- 2016 yılı için belirlenen 20.00 TL.sı ücretin Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme Vakfının T.Vakıflar Bankası Gaziosmanpaşa Şubesi IBAN TR58 0001 5001 5800 7303 9981 15 numaralı hesabına T.Vakıflar Bankası şubelerinden yatırıldığına dair makbuz, İl özel güvenlik şube müdürlüklerine teslim edilecektir.

Bununla birlikte ilk defa özel güvenlik kimlik kartı alacak arkadaşlar lütfen gerekli açıklamalırn yapıldığı bu linklere göz atsınlar.

Silahlı Özel Güvenlik İçin Gerekli Belgeler

Silahsız Özel Güvenlik İçin Gerekli Belgeler

5- Yeni Özel Güvenlik Kimlik Kartı Randevu 2018?

 Yeni özel güvenlik kimlik kartlari için özel güvenlik şube müdürlüklerinden randevu almak gerekmektedir. Bazı illerimizde online randevu alma mevcuttur. Lütfen Özel Güvenlik Randevu sayfamızı ziyaret ediniz.

4.625 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Oylar 4.63 (4 Oylar)

Yorumlar  

Hüseyin Gülşen
Ben kimlik kartı başvurumu 6ay önce yaptım geçici kart verdiler yeni kimlikler basılmaya başladımı?
Cevap

Yorum ekle