Özel Güvenlik Yeni Kimlik Kartları

Yeni özel güvenlik kimlik kartları,

  • 1- Özellikleri nelerdir?, 
  • 2- Ne zaman verilecek?,
  • 3- Başvurular nasıl yapılacak?,
  • 4- Gerekli evraklar nelerdir?,
  • 5- Randevu alma? 

Sorularına cevap vereceğiz.

ÖGG Kimlik Kartı Özellikleri

Yeni Ögg Kimlik kartları Pasaport Daire Başkanlığında basılacak, poli-karbon malzemeden yapılacak, taşıması oldukça kolay olacak, üzerinde sahtesinin yapılmasını önleyici çeşitli bir çok güvenlik uygulamaları barındırmaktadır.

Özel Güvenlik Yeni Kimlik Kartları

Ne Zaman Verilecek?

YENİ DUYURU: "Özel Güvenlik Şube Müdürlüğü'nün açıklamasına göre eski Özel Güvenlik kimlik kartları 1 Temmuz 2019 tarihine kadar geçerli olacaktır. 1 Temmuz 2019 tarihinden sonra sadece yeni ÖGG kimlik kartları geçerli olacaktır." Bu açıklamaya göre 1 Temmuz 2019 tarihine kadar tüm özel güvenlik görevlileri Kimlik Kartlarını yenilemek zorundadır. Eski kimlikler 1 Temmuzdan itibaren geçersiz sayılacaktır.

Yeni özel güvenlik kimlik kartları 6 Haziran 2016 tarihinde verilmeye başlandı. Yıl sonuna kadar tüm özel güvenlik kimlik kartları yenilenmeyi amaçlamışlardır. Yeni kimlik kartı başvuru alma işleminde fiilen çalışan özel güvenlik görevlilerine öncelik verilecek, fiilen çalışanlardan ise hava yolu, deniz yolu ve raylı ulaşım sistemlerinde çalışanlar ile adliye ve diğer kamu kurumlarında çalışanlara öncelik verileceği açıklanmıştır. 

2019 Yılı özel güvenlik kartları sınavı kazandıktan 4-6 ay sonra ancak teslim edilebilmektedir. Normalde 1-2 ay arasında güvenlik kartları basılıp evlere PTT posta ile gönderilmekteydi. Fakat kart basım makinesinde ki arızadan dolayı basım işlemleri aksamaktadır. Kimlik kartlarınız gelene kadar çalışmak isterseniz GEÇİCİ ÖZEL GÜVENLİK KİMLİK KARTI almanız gerekmektedir.

Geçici özel güvenlik kimlik kartı almak için belgelerinizi EGM'ye verirken çalışmak istediğinizi ve asıl kimlik kartınızın çıkarılana kadar çalışabilmek için geçici kimlik belgesi istediğinizi belirtmelisiniz.

Başvurular Nasıl Yapılacak?

Yeni özel güvenlik kimlik kartı alacak özel güvenlik görevlileri ve yöneticileri çalıştıkları kurum, kuruluş veya birimleri aracılığı ile veya şahsi olarak Özel güvenlik güvenlik şube müdürlüklerinden randevu almak suretiyle başvuru yapacaklardır. Yeni Kimlikler bütün özel güvenlik görevlilerine (  bir işte çalışan yada  ilk defa özel güvenlik kimlik kartı alacak olanlar) ptt ile evlerine gönderilecektir.

Gerekli Evraklar Nelerdir?

Başvuru alma işleminde;

Son 6 (altı) ay içerisinde açık renk giysi ile çekilmiş, arka zemin rengi beyaz 2 adet vesikalık biyometrik fotoğraf,

2019 yılı için 20.00 TL olan özel güvenlik kimlik kartı ücreti 22 Ekim 2018 Pazartesi günü itibariyle Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme Vakfının T.HalkBankası Opera Şubesindeki IBAN TR02 0001 2009 4130 0016 0000 96 (0413-1600096) nolu hesabına;

a) Halk Bankası şubelerinden,
b) Halk Bankası ATM’lerinden,
c) Halk Bankası mobil uygulamalarından yatırılması gerekmektedir.

(Uyarı: Hesap başka bankaların Havale/EFT işlemlerine kapalıdır.)

T.HalkBankası hesabına yatırıldığına dair makbuz, İl özel güvenlik şube müdürlüklerine teslim edilecektir.

Bununla birlikte ilk defa özel güvenlik kimlik kartı alacak arkadaşlar lütfen gerekli açıklamalırın yapıldığı bu linklere göz atsınlar.

Silahlı Özel Güvenlik İçin Gerekli Belgeler

Silahsız Özel Güvenlik İçin Gerekli Belgeler

Randevu Nasıl Alınır?

Özel güvenlik kimlik kartları için özel güvenlik şube müdürlüklerinden randevu almak gerekmektedir. Bazı illerimizde online randevu alma mecburidir. Lütfen Özel Güvenlik Randevu sayfamızı ziyaret ediniz.

2019 Özel Güvenlik Kimlik Kartı Toplam Ücreti Ne Kadar?

2019 Özel Güvenlik Kimlik Kartı Ne Zaman Gelir?

4.75 1 1 1 1 1 Oylar 4.75 (4 Oylar)

Yorumlar

Engin
Sistemin ....versin.. çok sıkıntılı
Cevap
İsmail
80 dönem sınavını geçenler gerekli evrakları hazırlarken arşiv araştırma formu muhtarlıktan onaylatılması mecburimi, yoksa bu muhtarlıktan onaylatma iptalmi edildi.
Cevap
Osman Ç.
80. Dönem özel güvenlik görevlisi sınavını kazandım, kimlik kartım gelene kadar geçici kimlik kartı ile çalışabilir miyim ? Çalışamıyorsam ilgili kanun nerede yazar hiçbir yerde bulamadım bu konu ile ilgili bilgisi olan varsa bana yazabilir misiniz ?
Cevap
Kerim yıldız
Silahsız dan silahlıya geçiş yaptım özel güvenlik şubeye giderken tekrardan sağlık raporu alacakmıyım.kursa evrak hazırlarken yapmıştım zaten rapor.bilgilendirirseniz sevinirim.
Cevap
heart
başvurduğun kursa sor arkadaşım bilgi verirler sana
Cevap
İrfan ozcelik
2 ay oldu kartım gelmedi baş vurduğum işyeri kartım olmadığı için işbaşı yapamadım kartım ne zaman gelecek?
Cevap
Mehmet
2 ay oldu daha halen gelmedi 20 gün sonra gelecek dediler arkası yok ümidim kesildi olumsuz şeyinde başımızın çaresine bakalım artık yeter işsiz vatandaşım ac tokun halinden ne anlar.....
Cevap
Şevket
8 ay oldu hala gelmedi nasıl bir iştir bu ya
Cevap
Akın Şahin
Ben iki Ay Önce ilk Defa Ögg Kimlik Başvurusu Yaptım Ama Eski Tip Kimlik Verdiler, Bende Yeni Kimlik İçin Başvuru Yapacakmıyım Yoksa Yenisi Zamanla Gelir mi...?
Cevap
Samet
Gereken evraklar her sitede farklı bide yatirilicak para ne kadar.
Cevap
Ali aslan
ÖGG kimlik kartım çıktımı
Cevap

Yorum ekle